Let the sun shine!
Nog even en dan kunnen we weer genieten van de zon en haar stralen! Nog even en dan is het zomer! Maar wat gaan we breien voor dit seizoen? Wat trekken we aan?
Zoals het nu lijkt kunnen we straks van het zomer weer meer ondernemen. En dat is een fijn voor uitzicht! Ik word al blij van een terrasje, mensen spotten.. Hoe zien ze eruit en wat hebben ze aan.. En zo nu en dan zie je iemand met een leuke zelfgebreide trui of gehaakte top! Dat vind ik zo leuk!
En om een beetje goed voor de dag te komen, willen we natuurlijk flaneren in onze zelfgemaakte items! Ik in ieder geval wel! Opvallen, eruit springen, of je juist blenden in de menigte... Hoe je ook mee wilt doen met de brei trends dit voorjaar en zomer, hier een aantal tips waar je zo mee aan de slag kan!

Pastel it is!
Soft tones of pasteltinten zijn het helemaal! Dé trend van dit seizoen! En of het nou gemaakt word van katoen garen, linnen, zijde of mohair, alles kan deze zomer.. Er staan weer prachtig kleuren op ons te wachten dit seizoen. Warme en zachte tinten die tot de verbeelding spreken en eindeloos met elkaar kunnen te combineren zijn!
Eén van dé trend kleur combo is grijs /geel. Zon en schaduw. Of draag de kleuren apart. Val op in geel of blend je in de menigte in grijs..
De breisels die we zien hebben allemaal een klein patroontje. En dat is vaak een lace patroon. Of kant, hoe je het ook wilt noemen. Want met warme dagen willen we luchtige kleding! En wat is daar nu geschikter voor dan te breien met lace? Combineer dat met de trendkleuren van dit seizoen, en je zit helemaal goed!
Zomer must have
Wat dacht je van een top gehaakt in een van de seizoen kleuren? Of in koel wit? Wit kan natuurlijk altijd! Een gehaakt item vind ik toch wel een van de 'all time favourites" elke zomer.. En is dus een must have voor in je garderobe! Ik zie mezelf al zitten, op een terrasje in de zon, in mijn gehaakte top, wijntje erbij.. Fantastisch toch?
Ook al zal een festival er nog wel niet in zitten dit jaar, toch kunnen we er wel 'festival-ready' bijlopen. En die look maak je heel makkelijk zelf!
Neem nou bijvoorbeeld de 'crop top'. Vorig jaar al veel te zien in het modebeeld en dit jaar net zo! Back from the '80, is deze top zo gemaakt! Het mooiste vind ik de gehaakte versie. Bijkomend voordeel is dat je deze zo hebt gehaakt! Tip: Maak het met franjes!
Zie ook mijn blog over waarom haak ik meer in de zomer?
Linnen
Luchtig linnen... Linnen is een ideale zomerstof! Het enige nadeel van linnen is dat het zo kreukt. Brei je met linnen garen dan is dit effect minder. Het is met linnen namelijk zo dat hoe meer je het draagt, hoe mooier en zachter het word, en dus comfortabeler! Ben je op zoek naar een duurzamer alternatief voor katoen? Kies dan voor linnen!
De productie van linnen is ook nog eens duurzamer dan bv katoen. Een mooi voorbeeld van linnen garen is het garen van Erika Knight Studio Linen. Vaak ook nog gecombineerd met gerecycled linnen. Win- win dus!
Linnen is ook een zomer must have voor in je garderobe! Dus wat je ook breit of haakt, linnen is altijd een goede keus!
Lees ook deze blog over katoen, zijde, wol, linnen en hennep.
Comfort
Iedereen houd van comfort, en dat is voor iedereen anders. Zeker in deze lockdown periode!
Een warm gebreid kleed op de bank, een oversized sweater, een wijde broek.. Zelfs een gebreid of gehaakt exemplaar bied zeer veel comfort! Zolang jij je er lekker in voelt, doen! Ik moet toegeven, heb me nog niet aan een broek gewaagd, maar dat staat nog zeker op mijn to-do list!
Veel comfort kleding zit wijd en losjes. Waar zagen we dat ook nog meer? Juist! In de jaren '80! Grote truien waren toen the must have en ik weet dat nog goed.. Grote kleurige truien waar je zowat ik kon zwemmen...
Back to the '80!
Oversized sweaters zijn back!! Ze zijn niet alleen comfortabel, maar verbergen ook nog eens je extra corona kilo's. Wel handig dus zo'n grote trui. Ik vind veel inspiratie in de oude Hema breiboeken uit de jaren tachtig. Heb vroeger in menig zelfgebreide trui rond gelopen, door oma gemaakt. Vanaf mijn jongste jaren draag ik al zelfgebreide kleding of genaaid door moeders.. En opgroeien in de jaren '80 was prachtig! Ik herinner me al die kleuren en mijn gekke tantes die in de vreemdste combinaties rondliepen..
Dat is nu weer terug! Wijde tops, wijde truien. Met veel kleur of juist eentonig.. Brei zoals jij wilt en maak je meest comfortabele trui ooit! Ik daag je uit!
Also back again: Glitters! Helemaal handig als ze al in je draad zitten verwerkt, zoal het garen van Lang Yarns Mohair Luxe met pailletten, of Phil sequins pailletten garen. Ook mee-brei garens zoals Drops glitter kun je je werk mee laten sparkelen!
Meestal zijn deze garens niet 100% ecologisch door het gebruik van de verwerkte pailletten, of metalen, aan jou dus de keus!
Ook zien we de wijde mouw en de pofmouw nog steeds. Maar nu in de korte versie! Kortom, je kan genoeg variëren met deze tips. En het mooiste vind ik: je maakt je eigen unieke design! Met deze inspirerende tips ga jij een mooie zomer tegemoet in de meest prachtige outfits.
Vind je het leuk om jouw project of werk met me te delen? Ik ook! Gebruik onderstaand formulier, mail mij of gebruik de #mientjes_breidomein.
Cteatieve groet,
Willemien
Mientjes breidomein

Reactie plaatsen
Reacties
Hallo ben pas weer begonnen met haken . Zou herl graag dat gele gehalte topje met franjers willen probieren . Wat moet ik doen voor het Patron te kunnen krijgen.
Met friendelijke groetjes
Stella